ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .روز شمار همایش
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


برگزاری کارگاه نقش یزد با حضور دکتر آیت اللهی

13 آذر 1398

گزارش تصویری


دومین رویداد جنبی نخستین همایش ملی شیوه های ارائه در هنرهای جدید( سایه های فیروزه ای) عصر روز چهارشنبه 13 آذرماه در گنجینه ی فرهنگ و هنر یزد برگزار شد.

در کارگاه نقش یزد (آشنایی با خط کوفی بنایی و پیوند آن با هنرهای جدید) دکتر سیده موژان آیت اللهی ضمن ارائه ی تاریخچه ای از خط کوفی و انواع آن به کارکردهای مخنلف این خط و ورود آن به دیگر هنرها اشاره کرد.

آیت اللهی هدف اصلی از برگزاری این کارگاه را آشنایی بیشتر هنرجویان و علاقه مندان با خطوط کوفی بنایی و حفظ این خطوط عنوان کرد و گفت: متاسفانه در طی سال ها که استادکاران از دنیا رفته اند گویی دانش آن ها نیز رفته است. اگر تلاش نکنیم این دانش را دوباره احیا کنیم چه بسا نسل های بعد هیچ علم و ایده ای درباره ی این خطوط نداشته باشند.

وی ادامه داد: در بخش عملی کارگاه مواد و متریال یکسانی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و در انتها با خلاقیت خودشان به طرح ها و نقش های متفاوتی خواهیم رسیم که وجه تشابه ی همه ی آن ها کلمه ی یزد است.

سیده موژان آیت اللهی تصریح کرد: امیدوارم در انتهای این کارگاه با مجموعه ای از نقش ها روبرو باشیم که با ایده پردازی شرکت کنندگان از این نقش ها در بسیاری از صنایع از جمله طراحی جواهرات، نساجی، طراحی پارچه و ... که تشنه ی طرح های نو و ایده های جدید هستند استفاده کنیم.

 


146
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر همایش
تاریخ های مهم
آغاز ثبت نام و ارسال چکیده مقاله: 98/5/15
پایان دریافت چکیده مقاله: 98/8/12
مهلت ارسال مقاله : 98/8/12
پایان ثبت نام : 98/8/12
اعلام نتایج داوری: 98/8/25
تاریخ برگزاری : 98/9/14

 

تماس با ما
تلفن ثابت

035-36246660

نمابر

035-36249200

ایمیل

info@cityart.ir  

آدرس

یزد بلوار دانشجو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد

ISC
دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد