ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .روز شمار همایش
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


کارگاه هنرهای جدید در محیط شهری آغاز به کار کرد

12 آذر 1398

نخستین رویداد جنبی همایش سایه های فیروزه ای:

کارگاه هنرهای جدید در محیط شهری آغاز به کار کرد


کارگاه آموزشی هنرهای جدید در محیط شهری با حضور دکتر احمد نادعلیان طراح جهانی هنرهای محیطی در قالب شصت و یکمین جشنواره هنر محیطی ایران روز سه شنبه 12 آذرماه در تیمچه ی مرتاض دانشکده ی هنر و معماری دانشگاه یزدآغاز به کار کرد.

این کارگاه آموزشی که از برنامه های جنبی نخستین همایش شیوه های ارائه در هنرهای جدید (سایه های فیروزه ای) است با حضور هنرمندان، علاقه مندان، دانشجویان و جمعی از اساتید دانشکده ی هنر و معماری دانشگاه یزد برگزار شد.

دکتر نادعلیان در ابتدای این کارگاه که به مبانی نظری اختصاص داشت به بررسی دو واژه ی هنر زمینی (land art) و هنر زیست محیطی (eco art) پرداخت.

وی ادامه داد: در طول تاریخ، انسان هنر را به محیط و طبیعت برده و این پدیده ی جدیدی نیست. تعریفی که از هنر محیطی وجود دارد و از طریق پژوهشگران این حوزه معرفی شده است معمولا محل مناقشات بوده و هست، سرآغاز هنر محیطی بر می گردد به اواخر دهه شصت و هفتاد، منظور از هنر زمینی یا وابسته به زمین تعریف ساده ی آن این است که مکان را تبدیل به اثر هنری کنیم، با این هدف که هنر را از نگارخانه ها بیرون بیاوریم، هر چند که عکس های همین آثار محیطی بعدها در نگارخانه ها و گالری ها نمایش داده می شوند.

دکتر نادعلیان با اشاره به این که هنر محیطی از جنبه ی یادمانی به سمت جنبه ی رسانه ای رفته افزود: در هنر محیطی باید به مکانی که فعالیت در آن صورت می گیرد توجه کرد. به عنوان مثال ممکن است در جزیره ی هرمز منطقه ای را رنگ آمیزی کنیم اما در شهری مانند یزد به دلیل حرمت بافت تاریخی نباید در بافت مداخله کنیم.

مدرس این کارگاه آموزشی با تاکید بر بعد فرهنگی سبک های متفاوت گفت: گاهی تفکر یک هنرمند از نظر منزلتی که دارد می تواند یک کار ساده را به خوبی جلوه دهد. در واقع خردمندی هنرمند می تواند به یک اثر هنری اعتبار دهد.

بحث در خصوص اقتصاد هنرمند و اخلاقیات در هنر از دیگر موارد مطرح شده در این کارگاه بود. کارگاه آموزشی هنرهای جدید در محیط شهری پس از جلسه ی توجیهی تا 13 آذرماه به صورت عملی ادامه خواهد یافت.

 


127
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر همایش
تاریخ های مهم
آغاز ثبت نام و ارسال چکیده مقاله: 98/5/15
پایان دریافت چکیده مقاله: 98/8/12
مهلت ارسال مقاله : 98/8/12
پایان ثبت نام : 98/8/12
اعلام نتایج داوری: 98/8/25
تاریخ برگزاری : 98/9/14

 

تماس با ما
تلفن ثابت

035-36246660

نمابر

035-36249200

ایمیل

info@cityart.ir  

آدرس

یزد بلوار دانشجو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد

ISC
دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد